Tvar obočí a barva očí nejsou jediným ukazatelem smyslného a svůdného pohledu, po němž touží celá řada žen. Důležitým aspektem jsou také dlouhé a husté řasy. K dosažení tohoto požadavku ženské krásy nám krátkodobě mohou pomoct řasenky, natáčky na řasy a další zkrášlovací prostředky, dlouhodobě potom umělé řasy. Pro přirozeně krásné řasy je ale třeba zavést tu správnou péči. V čem spočívá?
Základem je samozřejmě každodenní péče. Pokud se žena dennodenně líčí, nikdy nesmí odličování nechat až na ráno, kdy si bude nanášet novou vrstvu make-upu. Každý večer je třeba odlíčit nejen oči a rtěnku, ale také vyčistit pleť, aby mohla dýchat a odpočinula si z tíhy malovánek. Samotnou řasenku je třeba odstraňovat velmi opatrně, nejlépe za použití přípravků na olejové bázi určené přímo pro oči. Poté je vhodné je rozčesat speciálním kartáčkem či hřebínkem. Následuje krok pro posílení řas i pokožky – dříve se používala vazelína, dnes využijeme olivový, kokosový, jojobový či ricinový olej nebo speciálního séra na růst řas. Tento postup řasy nejen vyživí, ale zároveň také hydratuje. Séra obsahují celou řadu vitamínů, aminokyselin, kreatin, pantenol nebo lecitin, které nejen posilují, ale zároveň také stimulují růst, takže celý proces je pak mnohem rychlejší, než při používání olejů. Kromě séra lze sehnat také řasenku, v níž jsou přímo obsaženy složky pro posilnění a růst. Jejich nevýhodou je ale to, že je večer musíme odlíčit a v průběhu dne se mohou drolit či rozmazat. Samotná séra jsou proto mnohem vhodnější. Dalším pomocníkem jsou kleštičky, které se ale mohou použít na nenalíčené řasy, jinak by je mohli potrhat a slepit.
Ke správné péči ale patří také jídelníček a životospráva. Strava bohatá na bílkoviny, zdravé tuky a větší množství nenasycených mastných kyselin podporuje růst. Skvěle poslouží také biotin, který je obsažen v droždí, vaječných žloutcích, játrech či houbách.